نحوه نگارش بیزینس پلن

اصغر عبدلی

چگونه یک بیزینس پلن مناسب داشته باشیم

بیزینس پلن مناسب برای یک شرکت تجاری یا یک سازمان یکسری دستورالعمل را دارا ست که فرم و محتوای مخصوص به خود را دارد. برای اینکه با بیزینس پلن به خوبی آسنا شوید، سه بخش اصلی آن را برای شما تشریح خواهیم کرد. این سه بخش عبارتند از:
مفهوم کسب و کار: در این بخش، شما باید در رابطه با ساختار کسب و کار، نحوه رسیدن به اهداف، و چشم انداز تان صحبت کنید.
بازار: در بخش بازار، شما باید مشتریان بالقوه و گروه هدف تان را مشخص نمائید. باید در نظر داشته باشید که این گروه هدف دقیقا چه افرادی هستند و علت خرید کردن آنها از شما چه خواهد بود و ... . در این بخش از بیزینس پلن نیز می توانید رد رابطه با اهداف خود سخن به میان آورید.
مالی: این بخش شامل مواردی مانند صورت وضعیت مالی و ترازنامه، مقادیر مالی، گزارش جریابنات نقدی، تجزیه و تحلیل نقاط ضعف و ... است. بهره گیری از نرم افزار های موجود در بازار می تواند برای شما کارگشا باشد.
هلدینگ نگاه آریایی با سال ها تجربه در زمینه راه اندازی کسب و کار، مشاوره کسب و کار، مارکتینگ، و ... در خدمت شما ست تا هر آنچه در رابطه با راه اندازی و پیشرفت کسب و کار نیاز دارید را در اختیار تان قرار دهد. کارشناسان نگاه آریایی تلاش دارند تا با تحلیل سه قسمت اصلی بیزینس پلن، هفت جزء کلیدی را پیدا کرده اند تا به شما ارائه دهند. این هفت جزء عبارتند از: ۱) خلاصه نویسی اجرایی، ۲) شرح کسب و کار، ۳) استراتژی های بازار، ۴) تجزیه و تحلیل رقابتی، ۵) طراحی و توسعه طرح، ۶) عملیات و مدیریت طرح، ۷) عوامل مالی

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی

خلاصه نویسی اجرایی

این بخش از بیزینس پلن مرور کلی در مورد کسب و کاری ست که قصد راه اندازی آن را دارید. این بخش به مانند یک برنامه عمل می کند. برنامه مذکور شامل دو صفحه است و از ابتدای کار نیز وجود خواهد داشت. هدف اصلی از خلاصه نویسی اجرایی اسن است که یک چکیده در رابطه با اهداف خود از راه اندازی کسب و کار را به صورت کاملا خلاصه آماده کنید تا بتوانید در اختیار سرمایه گذاران قرار دهید. به دلیل خلاصه بودن این قسمت حتما در نظر داشته باشید که نکات مهم را به خوبی برجسته کنید. تلاش کنید تا در هنگام خلاصه نویسی، مهمترین نکات را در ابتدای نوشتار بیاورید و به صورت مبهم سخن نگوئید. خلاصه نویسی اجرایی که قصد دارید آماده کنید شامل این موارد می شود:
_ مفهوم کسب و کار: کسب و کار، فروشگاه، سازمان، یا شرکت شما چه می کند؟
_ اهداف و چشم انداز ها: آینده کسب و کار خود را چگونه خواهید دید؟
_ توضیحات محصول: دلایل تمایز محصول خود با دیگران را در چه مواردی می دانید؟
_ گروه هدف: محصولات و خدمات خود را به چه گروه هایی عرضه می کنید؟
_ بازاریابی: برنامه ریزی شما برای شناخت مشتریان بالقوه و تبدیل کردن آن ها به مشتریان وفادار چیست؟
_ وضعیت مالی کنونی: درآمد فعلی شما چه میزان است؟
_ وضعیت مالی پیش رو: آینده مالی کسب و کار تان را چگونه می بینید؟
_ اعضاء تیم: چند نفر و با چه خصوصیاتی در کسب و کار شما مشغول به فعالیت هستند؟


شرح کسب و کار

در این بخش از بیزینس پلن باید به دو پرسش اصلی پاسخ داده شود. کسب و کار شما دقیقا چیست و به صورت مشخص چه کاری را انجام خواهید داد؟ با پاسخ دقیق به این پرسش ها می توانید امیدوار باشید که مقدمه ای فراهم آورید در این رابطه که دلیل تمایز تان با سایر رقبا چیست، دلیل حضور تان در این شغل چیست، چشم انداز تان چیست، و چرا باید بر روی کسب و کار تان سرمایه گذاری شود. در نظر داشته باشید که در این بخش می توانید در مورد چشم انداز ها و اتفاقاتی که در آینده خواهد افتاد صحبت کنید. اطلاعات کاملی را در مورد بازار داشته باشید و بدانید که پیشرف تکنولوژی چه تأثیری بر کسب و کار تان خواهد گذاشت. تلاش کنید تا پیش از نگارش بیزینس پلن به این پرسش ها پاسخ دهید که: برنامه ای که در ذهن دارید طی چه مدت به سرانجام خواهد رسید؟ چه هنگام باید برنامه را تدوین کنید؟ چه فردی نیاز به یک بیزینس پلن دارد؟ دلیل نگارش بیزینس پلن برای شما چیست؟ اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تان کدام است؟ نیاز های مالی تان چقدر است؟ به وسیله طرح ذهنی تان قرار است چه کارهایی انجام دهید؟ اهمیت بازاریابی در کسب و کار تان چه میزان است؟ چگونه باید یک بیزینس پلن نوشت؟ موارد اولیه و مورد نیاز برای بازاریابی کدام است؟ به روز رسانی و آپدیت شدن بیزینس پلن واجب است یا خیر؟ بهبود بیزینس پلن به چه صورت انجام می گیرد؟ ابزار بیزینس پلن کدام است؟ چه کتاب هایی را باید مطالعه کنید؟ و الگوهای بیزینس پلن کدام موارد هستند؟

اصغر عبدلی
اصغر عبدلی

استراتژی بازار

در رابطه با بیزینس پلن باید در جریان باشید که بسیار اهمیت دارد تا بدانید مشتریان و گروه هدف شما دقیقا چه کسانی هستند و اینکه چه تعداد از این مشتریان وجود خارجی دارند؟ استراتژی بازار با تحلیل دقیق بازار شکل خواهد گرفت و سبب می شود تا شما به عنوان مدیر یک کسب و کار به خوبی بازار را بشناسید و با شناسایی بازار هدف خود، عملیات فروش و ارائه خدمات را در دستور کار قرار دهید تا به سودآوری منتهی شود. هدف گیری در بیزینس و مارکتینگ بسیار مهم است. مسلما به دلایل اهی نمی توان وارد یک کسب و کار شوید و انتظار داشته باشید تا به نتایج خوبی نیز دست یابید. یافتن بازار صحیح برای ارائه محصولات و خدمات می تواند برای یک سازمان بسیار حیاتی باشد. اگر بازار اشتباهی را انتخاب کرده‌ اید و یا بازار مناسبی را در زمان اشتباه انتخاب کردید، ممکن است تجارت شما شکست بخورد.


تجزیه و تحلیل رقابتی

به وسیله تجزیه و تحلیل رقابتی می توان امیدوار بود که نقاط ضعف و قوت یک سیستم مششخص شود و از طرفی دیگر نیز سبب می شود تا به مدیر کسب و کار، مزیت هایی ارائه کند و از دیگر سو می تواند رقبایی که برای کسب و کار وجود دارند را شناسایی کند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هر کسب و کار دارای نوع خاصی از رقابت است و اهمیت بسیاری دارد که یک خلاصه ‌نویسی درستی را ارائه دهد. ارائه خلاصه‌ای از تیم شما و یک توضیح کوتاه در مورد اینکه چرا شما و تیم شما برای مشتریان مناسب هستید، برای رسیدن شما به ایده و هدفتان بسیار مفید است. سرمایه ‌گذاران در این تیم ‌ها میزان بسیار زیادی از توجه‌ ها را به خود اختصاص داده‌اند، این میزان حتی از یک ایده خوب هم بیشتر است، چون حتی یک ایده عالی نیاز به اجرا شدن دارد تا به واقعیت تبدیل شود.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی

طراحی و توسعه طرح

در رابطه با این بخش از بیزینس پلن می توان گفت که هدف اصلی از طراحی و توسعه طرح، توصیف طراحی محصول و ارائه آن به سرمایه‌گذاران، طراحی آن در زمینه تولید، بازاریابی و ایجاد بودجه‌ای است که این شرکت را قادر می‌سازد تا به اهداف خود برسند. این بخش باید نشان دهد که درک کاملی از زنجیره تأمین خود داشته‌اید و برنامه‌های احتمالی قوی برای پوشش مشکلات احتمالی در دست دارید.


عملیات و مدیریت طرح

این بخش از بیزینس پلن که عملیات و مدیریت طرح نام دارد به‌ منظور توصیف نحوه عملکرد کسب و کاری است که به ‌صورت دائمی طراحی شده است. این نکته حائز اهمیت است که طرح عملیاتی، تدارکات سازمان را برجسته خواهد کرد (تدارکاتی ازجمله مسئولیت ‌های مختلف تیم مدیریت، وظایف مربوط به هر بخش در شرکت و هزینه‌های مربوط به عملیات کسب و کار). قسمت های مختلفی که عملیات و مدیرت طرح را تشکیل می دهند عبارتند از:
_ تهیه کنندگان: باید مشخص کنید که مواد اولیه مورد نیاز برای تولید را از کجا تهیه خواهید کرد و محصولات تان را در کجا تولید خواهید نمود.
_ تولید: می بایست مشخص کنید که پس از تلید محصولات، فروش به صورت عمده فروشی خواهد بود یا خرده فروشی. زمان تولید محصولات و زمان رسیدن آن ها به شما چه میزان است؟ مسلما در شغل شما یک پیک‌کاری وجود خواهد داشت. نحوه مدیریت این زمان حیاتی چگونه خواهد بود؟
_ امکانات: برای تولید چه امکاناتی را دارا هستید؟ آیا برای رسیدن به میزان تولید مورد نظر، امانات مناسبی را دارا هستید یا خیر؟
_ تجهیزات: باید مشخص کنید که برای راه اندازی و تولید محصول نیاز به چه نوع تجهیزات و دستگاه هایی دارید. بایستی همه موارد را در نظر بگیرید تا بهترین نتایج حاصل شود.
_ حمل و نقل: در نظر بگیرید برای حکل و نقل محصولات باید با یک شرکت خاص همکاری کنید یا تیم خودتان این امر را در دستور کار قرار خواهید داد؟
_ فهرست موجودی: مکانی را برای ذخیره و انبار کردن محصولات تان در نظر بگیرید. در تمامی روزها باید موجودی انبار را چک کنید تا بیش از حد تولید نکنید و یا اینکه با عدم تولید مواجه نشوید.

اصغر عبدلی
اصغر عبدلی

عوامل مالی

داده ‌های مالی همیشه در انتهای طرح تجاری قرار دارند، اما این بدان معنا نیست که مهم ‌تر از مطالب پیشین مانند مفهوم کسب و کار و تیم مدیریت است. جنبه‌های کلیدی طرح مالی خود را برجسته کنید، به‌طور ایده‌آل یک نمودار بسازید که هزینه‌ها و سودآوری‌های شما را نشان می‌دهد. اگر مدل کسب و کار شما نیاز به توضیح بیشتری دارد، پس این مدل چیزی است که می ‌توانید روی آن سرمایه‌گذاری کنید. سطح جزئیات مورد نیاز در برنامه مالی شما به مخاطبان و اهداف شما بستگی دارد، اما به طور معمول سه دیدگاه اصلی در مورد مالی وجود دارد: صورت سود و زیان، ترازنامه و جریان وجه نقدی.
صورت سود و زیان

صورت سود و زیان شما به گونه‌ای باید طراحی شود که در یک بازه زمانی معین، به منابع، هزینه‌ها و درآمد شما اشاره کند. با استفاده از آن دو قطعه اطلاعات، می‌توان سود یا ضرر کسب و کارتان را در طی آن زمان محاسبه کرد. اگر هنوز شغل خود را راه‌اندازی نکرده‌اید، می‌توانید پیش‌بینی همان اطلاعات را جمع کنید.
ترازنامه

ترازنامه شما نگاهی به میزان ارزش سهام شما در تجارت دارد. از یک طرف، شما کلیه دارایی‌های تجاری خود (آنچه را متعلق به شما ست) و از طرف دیگر تمام بدهی‌های خود (تمام تعهدات) را لیست می‌کنید. این یک تصویر فوری از حقوق صاحبان سهام تجاری شما را ارائه می‌دهد، که به صورت زیر محاسبه می‌شود: بدهی، دارایی، حقوق صاحبان سهم.
جریان وجه نقدی

صورت جریان نقدی شما با صورت درآمد شما مشابه است و یک تفاوت مهم دارد: هنگام جمع ‌آوری درآمدها و زمان پرداخت هزینه‌ها، این حساب را در نظر می‌گیرد. وقتی جریان ورودی وجه نقد بیشتر از جریان خروجی وجه نقد شما است، جریان وجه نقد شما مثبت است. وقتی سناریوی مخالف، جریان وجه شما منفی است. در حالت ایده ‌آل، صورت جریان نقدی به شما کمک می‌کند تا ببینید پول کم است یا مازاد است. به ویژه می‌ توان پیش‌ بینی صورت جریان نقدی خود را برای شناسایی شکاف‌ ها یا جریان نقدی منفی و تنظیم عملکردها در صورت لزوم مفید دانست.


ضمیمه

برای طرح تجاری، ضمیمه به هیچ وجه یک فصل موردنیاز نیست، اما مکان مفیدی برای چسباندن اطلاعات مهم است که احساس می ‌شود بیش از حد طولانی یا بیش از حد غیرضروری هستند. اگر حق ثبت اختراع یا تصویرهای مربوط به محصول خود را دارید، این قسمت بیزینس پلن آماده بهترین مکان برای درج اطلاعات است. در ضمیمه معمولاً موارد زیر درج می‌شوند: رزومه ‌های مدیران، توضیحات اضافی از محصولات و خدمات، موافقت ‌نامه‌های حقوقی، نمودارهای سازمانی، نمونه ‌هایی از وثیقه بازاریابی و تبلیغات، عکس از امکانات، محصولات و غیره، تهیه نسخه پشتیبان از تحقیقات بازار یا تجزیه و تحلیل رقابتی، اسناد یا پیش ‌بینی ‌های مالی اضافی.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی
سخن پایانی

در انتهای این مقاله به یک نکته مهم توجه خواهیم کرد و این است که آخرین عنصر کلیدی که سرمایه‌گذاران می‌خواهند در خلاصه ‌نویسی ‌های اجرایی ببینند، پیشرفتی است که تاکنون شما به آن دست ‌یافته‌اید و همچنین نقاط عطفی است که قصد دارید در آینده به آن برسید. اگر بتوانید نشان دهید که مشتریان بالقوه شما علاقه‌ مند به برقراری ارتباط با شما یا خرید محصول و یا خدمات شما هستند، این امر برای برجسته کردن آن بسیار عالی است. اگر شما نمونه یک بیزینس پلن داخلی دارید که صرفاً یک راهنمای راهبردی برای شرکت شماست، می‌توانید به میزان قابل ‌توجهی خلاصه‌ نویسی‌ های اجرایی خود را مختصر و کوتاه کنید. در این صورت شما می ‌توانید جزئیات مربوط به تیم مدیریت، الزامات بودجه و نقطه عطف را جمع ‌آوری کرده و یک خلاصه ‌نویسی کلی در مورد تمام آن ‌ها بنویسید و از یک استراتژی مفید برای انجام این کار استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که تمام اعضای تیم در این خلاصه ‌نویسی گنجانده شده‌اند. هلدینگ نگاه آریایی در خدمت شما ست تا بهترین خدمات را در زمینه مشاوره کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ ارائه خواهد کرد.