دیجیتال مارکتینگ


در این مقاله سعی شده به صورت ساده و روان به این سوال که دیجیتال مارکتینگ چیست پاسخ دهیم، ابزارها و تاکتیک های آن را معرفی نماییم، چهارچوب ها آن را مشخص کنیم. وظایف یک مدیر دیجیتال مارکتینگ را تعیین و در نهایت یکی از بهترین دیجیتال مارکتینگ های موجود در سطح اصفهان را به شما معرفی کنیم. تا بتوانید با استفاده از راهنمایی ها و خدمات ایشان در پیشبرد راهبردهای خوب موفق شوید. لازمه این کار آشنایی با مفهوم هایی است که در بالا ذکر شد. پس ابتدا بیایید این مفاهیم را بررسی نماییم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟


وقتی بحث بازاریابی می شود به طور پیش فرض همه ما تصورمی کنیم که یک طرف این بازاریابی یک شرکت تجاری و در طرف دیگر مشتراین و مصرف کنندگان قرار دارند. این نوع بازاریابی در واقع، بازاریابی تجارت به مشتری یا مصرف کننده نام دارد و در مقاله ای دیگر با همین عنوان به صورت مفصل در مورد آن تضیح دادهشده است. اگرچه بیشتر معاملاتی که در اطراف ما شکل می گیرد از همین نوع می باشد ولی این در واقع قسمت خیلی کوچکی از محبث پیچیده تجارت می باشد. در رابه با بازاریابی مبحثی با عنوان بازار یابی تجارت و یا B۲B می باشد که در واقع مخفف عبارت Business to Business Marketing می باشد. این مورد از بازاریابی ممکن است از دیدگاه شما یا مشتریان کم تر شناخته شده باشد با این حال بخش عظیمی از معاملات تجاری دنیا بر اساس این نوع بازاریابی صورت می گیرد. بازاریابی تجارت با تجارت دقیقا مانند نام خود به معنی تعمالات تجاری ما بین دو بیزینس و کار و کسب مختلف می باشد. این بدان معناست که یک کسب و کار محصولات و خدمات خود را به کسب و کار و بیزینس دیگر می فروشد و در برخی موارد ممکن است تبادل کالا به کالا یا خدمات صورت بگیرد.

اصغر عبدلی

مراحل بازاریابی دیجیتال

مرحله اول جستجو

امروزه قبل از خرید هر کالایی در موتورهای جستجو در مورد آن کالا جستجو می شود تا از قیمت و ویژگی های آن اطلاعاتی کافی بدست بیاورند. بنابراین نیاز است رد این مرحله مقاله ها و یا محتوای متناسب با نیاز مخاطب تهیه کرده و منتشر نمایید که رد واقع همان بازاریابی مبتنی بر محتواست و دوم اینکه بستری که برای انتشار این محتوا ساتفاده می کنید باید سئو (SEO) باشد.

مرحله دوم مقایسه

در این مورد مخاطبان با جستجو در مورد یک موضوع چندین تب را به صورت همزمان باز میکنند که در اینجا کارشناسان دیجیتال مارکتینگ باید مطمئن شوند که اطلاعات مورد نیازکابران ارائه شده است که این روند وابسته به مهارت طراحی، تجربه و واسط کاربری می باشد. همچنن با استفاده از ابزارهای تحلیل دیجیتال انند گوگل آنالیتیکس اطلاعات مورد نیاز را استخراج کنند.

مرحله سوم ترغیب به خرید

باید اطلاعات و شکل ارائه آن ها را به شکلی انجام دهید که در بین تمامی تب های باز شده انتخاب نهایی از وب سایت شما صورت بگیرد بنابراین توجه به این نکته بسیار هائز اهمیت است و باید برای بهتر شدن این گزنیه زمان صرف شود.

مرحله چهارم وفادار سازی و بازگشت مشتری

در این مرحله دیجیتال مارکتر باید با استفاده از امکاناتی از قبیل پیام، تبلیغات، مدیریت شبکه های اجتماعی و ایجاد کمپین های فروش اینترنتی کاری کند که مشتریان قبلی مجددا ترغیب به خریید شوند.

انواع ابزار دیجتال مارکتینگ

آنالیز و تحلیل داده

بهینه سازی موتور جستجو

ایمیل مارکتینگ

تبلیغات کلیکی

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن

ارسال پوش نوتیفیکیشن

انتشار رپورتاژ آگهی

کوتاه‌کننده‌ی لینک

چت آنلاین

مجموعه مشاوره اصغر عبدلی

همانطور که مشاهده کردید دنیای دیجیتال مارتین بسیار وسیع و پیچیده است و فقط به ابزارهایی مانند سایت و اینستاگرام محدود نمی شود و نیاز به علمو داشن مخصوص را به خود را دارد و با توجه به گستردگی ابزارآلات دیجیتال امروزی و گرایش روزافزاون مردم به این ابزارآلات لزوم استفاده از این فرآیند رد مدیریت کسب و کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردارشده است بنابراین نیاز است که تحت نظارت یک متخصص برای دیجیتال مارکتینگ سب و کار خود برنامهم ریزی های لازم را انجام دهید و با اسفتاده از امکاناتی که دیجیتال مارکتر به شما ارائه می کند کار و کسب خود را توسعه دهید. یکی از باتجربه ترین و بهترین دیجیتال مارکتر های حال حاضر در سطح اصفهان یعنی آقای عبدلی با داشتن سابقه ۲۵ ساله در این زمینه و داشتن امکانات کافی برای برطرف کردن تمامی نیاز های یک دیجیتال مارکتینگ اثر بخش و همکاری با ارگان های مربوطهو ارائه روش های منطقی مبتنی بر دانش می تواند گزینه مناسبی برای مشاوره در این امر باشد و در صورت تمایل شما می توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان طی جلسه ای تمامی جوانب این امر را بررسی نمایید و در صورت توافق شروع به هکاری نمایید.