بیزینس پلن بازاریابی

اصغر عبدلی

در مورد بیزینس پلن بازاریابی بیشتر بدانیم

تمامی مشاغلی که در دنیای امروز در بازار مشغول به ارائه محصول و یا خدمات هستند می بایست نقشه و برنامه ای داشته باشند که بتوان به آینده شان امیدوار بود. بازاریابی به عنوان یکی از خاص ترین و پرهیاهوترین مشاغلی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم نیز از این قاعده مستثنی نیست و به یک طرح و نقشه کلی نیاز دارد تا بتوان بیان کرد که آینده ای روشن را پیش روی فعالین این حوزه ترسیم خواهد کرد. باید این نکته را بدانید که بیزینس پلن بازاریابی به صورت اصولی بر اساس تحلیل های بازار آماده می شود. با هلدینگ نگاه آریایی همراه باشید تا در مورد بیزینس پلن بازاریابی یا طرح تجاری بازاریابی بیشتر بدانیم. در کلام ساده باید گفت که بیزینس پلن بازاریابی نشان می دهد که کسب و کار و سازوکار یک سازمان در کدام بخش ها با گروه هدف شما تاسب دارد. بیزینس پلن بازاریابی این امکان را به شما خواهد داد تا بر اساس آن به مشخص کردن روش قیمت گذاری، تبلیغات، و فروش محصولات یا ارائه خدمات اقدام نمائید. برای اینکه با این مبحث بیشتر آشنا شوید باید بدانید که بیزینس پلن بازایابی با چهار عدد P سر و کار دارد. محصول (Product)، تبلیغات (Promotion)، قیمت (Price)، و مکان (Place)، اصلی ترین قسمت های بیزینس پلن بازاریابی می باشند. تلاش داریم تا در رابطه با این چهار P بیشتر با شما صحبت کنیم. این موارد بدین شرح هستند:

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی

محصول: این مورد که از مهمترین موارد به شمار می رود شامل نام برند، محصولات یا خدمات، کیفیت، گارانتی و ... می گردد.
تبلیغات: برای تشریح این مورد می توان به انواع روش های بازاریابی مانند بودجه بازاریابی، ارتقاء فروش، روابط عمومی، و ... اشاره داشت.
قیمت: این بخش از بیزینس پلن بازاریابی به طرح ریزی قیمت گذاری محصول یا خدمات سازمان اشاره دارد. مواردی مانند قیمت خرده فروشی، قیمت عمده فروشی، استراتژی قیمت گذاری، و ... در این قسمت جای می گیرد.
مکان: این بخش از بیزینس پلن بازاریابی یا طرح تجاری نیز به برنامه ‌ریزی خدمات توزیع و تحویل محصول یا ارائه خدمات به مشتری شامل تدارکات، انبارداری، حمل ‌و نقل اشاره می کند.


نمونه های بیزینس پلن برای شرکت ها و سازمان های مختلف

در این قسمت از مقاله برای اینکه بتوانید با بیزینس پلن بازاریابی بیشتر آشنا شوید قصد داریم تا نمونه های بیزینس پلن یا طرح تجاری برای شرکت ها و سازمان های مختلف مانند بیزینس پلن شرکت تولیدی، خدماتی، تیلیغاتی، صادرات، بازرگانی؛ رستوران، و استارتاپ را برای شما تشریح کنیم. مسلما تمای این نمونه مشاغل در یکسری موراد مشترک هسن ولیکن می بایست برای نتیجه گرفت به صورت کاملا حرفه ای یک بیزینس پلن جداگانه را در دستور کار قرار داد تا به درستی طرح ریزی گردد. هلدینگ نگاه آریایی تلاش دارد تا بهترین خدمات در زمینه بیزینس پلن بازاریابی، مارکتینگ، مشاوره کسب و کار، بازاریابی تلفنی، مارکتینگ پلن و ... را به کاربران خود ارائه دهد. با ما همراه باشید تا در مورد بیزینس پلن شرکت های گوناگون نکاتی را برای شما تشریح نمائیم.

اصغر عبدلی
اصغر عبدلی

بیزینس پلن شرکت خدماتی
تمامی شرکت های خدماتی که مشغول به فعالیت هستند می بایست به مانند سایر شرکت ها و سازمان ها دارای یک طرح و برناه برای آینده خود باشند. در ارائه خدمات هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد بلکه جنس کار که همانا خدماتی بودن شرکت است مدنظر قرار دارد. بیزینس پلن شرکت خدماتی شامل این موارد می شود:
_ خلاصه اجرایی: منظور این است به صورت کاملا خلاصه بیان کرد که این شرکت چیست و چه کاری را انجام می دهد. بیانیه مأموریت، اطلاعاتی درباره محصول یا خدمات و معرفی تیم رهبری شرکت، کارمندان و موقعیت مکانی شرکت در این بخش قرار می‌گیرد.
_ توضیحاتی درباره شرکت: اطلاعات مربوط به شرکت را بسط، و با جزئیات شرح داده تا کاربران بتوانند درک کنند شرکت مربوطه به چه نحو فعالیت می نماید.
_ تحلیل بازار: تحلیل رقبا و یافتن نقاط ضعف و قوت آنها، رقبای موفق شرکت مذکور عموما چه نوع فعالیت هایی را انجام می دهند تا به موفقیت دست یابند. مشخص کردن اینکه به چه صورت می توان سرویس های مورد نیاز کاربران را به ایشان ارائه داد.
_ معرفی ساختار سازمان و مدیریت: این بخش از بیزینس پلن شرکت خدماتی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
_ معرفی خدمات: در این بخش خدماتی را که ارائه می شود، می بایست به خوبی توصیف گردد. می بایست توضیح داد که خدمات شرکت مذکور چگونه به نفع مشتریان عمل خواهد نمود.
_ بازاریابی و فروش: بازاریابی و مارکتینگ از مهمترین مواردی ست که در تجارت باید به آن توجه داشت و یک برنام ریزی دقیق برای آن ارائه داد.
_ بودجه بندی: تمامی شرکت های خدماتی که توانسته اند به موفقیت دست یابند دارای بودجه بندی مشخص هستند.
_ پیش ‌بینی ‌های مالی: مسلما با توجه به پیش بینی ها و نیاز های مالی برای شرکت می توان امیدوار بود که با کمترین درصد خطا شروع به فعالیت جدید کرد.


بیزینس پلن شرکت تبلیغاتی
شرکت های تبلیغاتی امروزه با فعالیت گستره ای که در این زمینه انجام داده اند توانسه است به خوبی جایگاه خود را تثبیت نمایند و تمامی مشاغل برای پیشبرد امور خود به اینگونه شرکت ها نیاز پیدا می کنند. برای آنکه بتوان در این کسب و کار موفق بود باید بیزینس پلن دقیق را با این موارد در دست داشت:
_ خلاصه اجرایی: در این قسمت از بیزینس پلن شرکت تبلیغاتی باید به معرفی شرکت، مدیریت، مشتریان، اهداف تجاری پرداخته شود.
_ تاریخچه شرکت: معرفی صاحب شرکت، دلیل راه‌اندازی، نحوه شروع کار، هزینه‌های راه‌اندازی را باید به خوبی انجام داد.
_ محصولات: یکی از مهمترین قسمت های بیزینس پلن یا طرح تجاری شرکت تبلیغاتی، معرفی تمام محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت می باشد.
_ تحلیل بازار: حتما باید بخش تحلیل بازار که شامل روند بازار، شناسایی مشتریان (که در اینجا شامل سه گروه صاحبان مشاغل، مؤسسات و سازمان ‌ها و شرکت‌ های آنلاین می گردد)، اهداف تجاری، و قیمت‌گذاری محصولات یا خدمات را در دستور کار قرار داد.
_ استراتژی: تجزیه و تحلیل رقابتی، استراتژی فروش، فروش ماهانه، فروش سالانه، پیش‌ بینی فروش.
_ کارکنان: مشخص کردن تعداد کارکنان شرکت، و میزان حقوق و دستمزد کارکنان، جزئی از بیزینس پلن شرکت تیلیغاتی می باشد.
_ برنامه مالی: این بخش شامل پیش ‌بینی سود و زیان، سود ماهانه، سود سالانه، سود خالص ماهانه، سود خالص سالانه، جریان نقدی پیش ‌بینی شده و ... خواهد بود.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی

بیزینس پلن شرکت تولیدی
شرکت های تولیدی با توجه به نوع خدمات و محصولاتی که ارائه می دهند نیاز به یک بیزینس پلن اختصاصی دارند. برای اینکه بتوانیم یک طرح و بیزینس پلن یا طرح تجاری کارآ را به مدیران اینگونه شرکت ها ارائه دهیم به این موارد نیاز داریم:
_ عنوان طرح: عنوان طرح با توجه به جنس کار شرکت تولید و برند سازمان مشخص می گردد.
_ معرفی و فهرست مطالب طرح: این بخش برای آشنایی با بیزینس پلن طراحی می شود.
_ خلاصه مدیریتی: توجه داشته باشید که در این قسمت از بیزینس پلن، فرصت و استراتژی، بازار هدف، توصیف زمینه کسب‎ و کار و اصل موضوع، مزیت‌های رقابتی و سوددهی به شکل خلاصه بیان می گردد.
_ چشم‌انداز: ارائه تصویر روشن و شفافی از آینده کسب‌ و ‌کار برای مدیران تا بتوانند چشم انداز را به خوبی ببینند.
_ ماموریت: این قسمت از بیزینس پلن یا طرح تجاری شامل چرایی وجود کسب و کار و تعهداتی که در قبال ذی ‌نفعان دارد، می شود.
_ اهداف: شامل هدف بازاریابی، هدف تولید، هدف نیروی انسانی، هدف مالی و... است. در این قسمت مشخص می‌شود که در چند سال پیش رو، این کسب و کار در هر کدام از بخش‌های ذکر شده قرار است چه پیشرفت ‌هایی را تجربه خواهد کرد.
_ استراتژی طرح: نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدات صنعت مورد نظر شما جهت فعالیت، کدام موارد می باشند.
_ برنامه‌ ها: این قسمت از بیزینس پلن شامل برنامه ‌های بازاریابی، برنامه‌های عملیاتی و تولید و برنامه نیروی انسانی می گردد.
_ برنامه مالی: شامل ترازنامه، حساب عملکرد سود و زیان، پیش‌بینی حساب در گردش وجوه نقد، محاسبه نقطه سر به سر، محاسبه دوره بازگشت سرمایه و صورت‌ های مالی خواهد بود.


بیزینس پلن شرکت صادراتی
صادرات و واردات در دنیای امروز به نحوی غیرقابل باور دچار رشد شده است وبسیاری افراد در گی راه اندازی و گسترش شرکت های صادرات و واردات هستند. مواردی که می بایست برای بیزینس پلن شرکت صادراتی به آن ها دقت داشت از این قرار است:
_ خلاصه اجرایی: اولین قسمت از بیزینس پلن شرکت صادراتی که خلاصه اجرایی نام دارد شامل راه‌ حل ‌ها، بررسی بازار، رقبا و مزیت ‌های رقابتی شرکت مذکور می باشد.
_ انتظارات: باید در نظر داشت که پیش‌بینی‌ ها، نکات برجسته مالی، بودجه مورد نیاز کدام موارد هستند.
_ بیان مشکل و ارائه راه‌ حل: این بخش از بیزینس پلن شرکت صادراتی را می توان با نگاه دقیق به خواسته های مدیران بیان کرد.
_ بازار هدف: مشخص کردن اندازه و بخش ‌های مختلف بازار را در دستور کار قرار دهید.
_ رقبا: حتما به گزینه ‌های فعلی بازار، مزایای شرکت مذکور دقت نمائید.
_ کلید های موفقیت: ارائه مواردی که در بلند مدت به سودآوری شرکت کمک می‌ کند را باید به خوبی مشخص نمود.
_ اجرا: برنامه بازاریابی، برنامه فروش، و ساید موارد از این دست را می بایست با دقت مشخص نمود.
_ معرفی شرکت: در این بخش از بیزینس پلن یا طرح تجاری شرکت صادراتی باید بررسی اجمالی، ساختار مالکیت، تیم و کارمندان پرداخته شود.
_ برنامه مالی: پیش‌بینی، می بایست درآمد ماهانه، هزینه‌های ماهانه، سود خالص بر اساس سال، تامین مالی، ترازنامه پیش‌بینی شده و صورت جریان نقدی پیش‌بینی شده را مشخص نمود.

اصغر عبدلی
اصغر عبدلی

بیزینس پلن شرکت بازرگانی
بیزینس پلن شرکت بازرگانی و شرکت صادراتی از بسیاری جهات به هم شبیه می باشد. برای استارت بیزینس پلن شرکت بازرگانی باید به این موارد دقت کرد:
_ مقدمه و معرفی شرکت: اولین مرحله در بیزینس پلن شرکت بازرگانی بخش معرفی دقیق شرکت می باشد.
_ خدمات: خدماتی که این شرکت ارائه خواهد داد را باید به درستی تقسیم بندی نمود.
_ بازار هدف: بازاری که شرکت در آن ورود می‌کند باید کاملا مشخص باشد. باید در نظر داشت که این شرکت قرار است چه محصولاتی را وارد و چه محصولاتی را صادر کند.
_ ساختار مالی: باید به این نکته مهم دقت نمود که چه بودجه‌ای باید در نظر گرفته شود یا به عنوان مثال به چه تعداد وام کوتاه یا بلندمدت نیاز خواهد بود یا پیش‌ بینی ‌های مالی به چه صورت خواهد می باشد.
_ بیانیه مأموریت شرکت: شرکت بازرگانی مذکور مسلما باید دارای یک بیانیه برای کارهایی که قصد انجامش را دارد داشته باشد.
_ بررسی عوامل موفقیت شرکت: مزیت های رقابتی، نقاط قوت و ضعف شرکت بایستی مشخص گردد.


بیزینس پلن رستوران
یکی از تصورات اشتباه در مورد بیینس پلن این است که برخی بر این باور هستند که تنها شرکت ها نیاز به بیزینس پلن یا طرح تجاری دارند در صورتی که تمامی کسب و کار های خدماتی و فروشگاهی به این مهم نیاز خواهند داشت. کسب و ککار ها برای هدفمند شدن نیاز به بیزینس پلن دارند. در اینجا تلاش داریم تا بخش های مختلف بیزینس پلن رستوران را بررسی کنیم:
_ هدف و مفهوم: توصیف مفهوم رستوران، جزئیات مربوط به غذایی که سرو خواهد شد یک به یک بیان شود.
_ منوی نمونه: می بایست یک منوی ابتدایی را برای رستوران تنظیم نمود.
_ خدمات: باید در نظر داشت که رستوران مذکور چه خدماتی ارائه می‌دهد و چه طرحی برای منحصر به‌ فرد کردن آن می توان اجرا کرد.
_ تیم مدیریتی: مشخص کردن تیم مدیریتی رستوران یکی از اصلی ترین قسمت های بیزینس پلن رستوران می باشد.
_ طراحی: طراحی و گرافیک شامل موارد متعددی می شود. لوگو و طراحی داخلی و خارجی رستوران می توانند در این گزینه قرار گیرند.
_ بازار هدف: مشخص کردن گروه هدف رستوران برای پیشرد امورد بسیار اهمیت دارد.
_ مکان قرار گرفتن رستوران: اینکه رستوران مذکور در کدام منطقه از شهر قرار خواهد گرفت از مواردی ست که باید به آن توجه نمود.
_ بررسی بازار: این بررسی می تواند مشخص کند راه اندازی رستوران به چه صورت باید انجام گیرد.
_ بازاریابی و تبلیغات: بازاریابی و مارکتینگ از مهم ترین موارد یک بیزینس پلن محسوب می شود. تبلیغات باید با توجه به نیاز مشتریان صورت پذیردد و برای انجام آن نیاز به برنامه هست.
_ متخصصان و مشاوران: در اختیار گرفتن مشاوران و متخصصان خبره برای راه اندازی یا گسترش رستوران باید در دستور کار قرار گیرد.
_ ساختار کسب و کار: در این بخش باید عنوان شود که چه ساختاری ایجاده شده و دلیل چنین تصمیمی چیست.
_ منابع مالی: پیش ‌بینی سود و زیان در یک بازه زمانی مشخص، تجریه و تحلیل درآمد، بودجه مورد نیاز به عنوان سرمایه اولیه از اصلی ترین موارد بیزینس پلن (طرح تجاری) رستوران به شمار می رود.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی

بیزینس پلن استارتاپ
راه اندازی انواع استارتاپ در دهه گذشته در کشور بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. استارتاپ ها برای جوانان بسیار جذاب هستند. استارتاپ ها عموما دورنمای بسیار جذابی دارند ولیکن چنانچه به درستی برانامه ریزی نشود مطمئنا خسارات مالی و روحی فراوانی را به صاحبان این کسب و کار ها وارد خواهند آورد. بیزینس پلن استارتاپ ها بدین شرح می باشد:
_ خلاصه اجرایی: ابتدا برای استارتاپ یکسری موراد به عنوان موارد اجرایی باید در نظر داشت.
_ توضیحات شرکت: توضیحاتی در رابطه با اینکه استارتاپ مذکور چه نوع فعالیتی را در دستور کار قرار خواهد داد از ابتدایی ترین موراد بیزینس پلن می باشد.
_ محصولات و خدمات: مسلما باید مشخص شود استارتاپ مذکور چه محصولات یا خدماتی را تولید یا به بازار عرضه می کند.
_ برنامه بازاریابی: بازاریابی یا مارکتینگ از اساسی ترین موارد مربوط به راه اندازی استارتاپ به شمار می رود.
_ برنامه عملیاتی: راه ای انجام کارها و رسیدن به هدف نهایی را باید در بیزینس پلن (طرح تجاری) استارتاپ مشخص نمود.
_ معرفی سازمان و مدیریت: مدیران اجزایی، بازاریابان حضوری، بازاریابان تلفنی، عوامل فنی و ... را باید به درستی مشخص کرد.
_ هزینه ‌های راه ‌اندازی و توسعه: مدیران استارتاپ باید بدانند چه میزان باید هزینه کنند تا به اهداف شان دست یابند.
_ برنامه مالی: باید با دید کاملا باز نسبت به طرح ریزی مالی اقدام نمود.


بیزینس پلن یک صفحه ای
در رابطه با بیزینس پلن یک صفحه ای می توان اینگونه بیان کرد که این نمونه پلن در پاره ای اوقات مورد استفاده قرار می گیرد که می بایست به صورت کاملا اختصاری، بیزینس پلن برای یک شرکت به رشته تحریر درآید. بیزینس پلن یک صفحه ای به مدیران سازمان ها کمک می کند تا ایشان بتوانند مخاطبان خود را در کمترین زمان ممکن با کسب و کار خود آشنا کنند. کنجکاو شدن و راغب شدن مشتریان از این راه امکانپذیرتر خواهد بود. برای بیزینس پلن یک صفحه ای باید به این موارد دقت کرد:
_ چشم‌انداز: باید در نظر داشت که چشم انداز و دورنمای شرکت را به خوبی در بیزینس پلن یک صفحه ای جای داد.
_ مأموریت: اینکه شرکت مذکور قصد دارد در بازار چه مأموریتی را انجام دهد حتما باید در بیزینس پلن (طرح تجاری) گنجانده شود.
_ اهداف: ذکر کردن اهداف یک شرکت در بیزینس پلن یک صفحه ای، امری ست بدیهی و مهم که باید به آن توجه کرد.
_ استراتژی: بیان استراتژی از اصلی ترین موارد بیزینس پلن می باشد.
_ برنامه‌های کاری: باید در نظر داشت که مشخص کردن برنامه کاری هر شرکت بسیار اهمیت خواهد داشت.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی
سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا در مورد بیزینس پلن بازاریابی با شما عزیزان سخن بگودیم. ابتدا به مواردی اشاره کردیم تا در مورد بیزینس پلن (طرح تجاری) بیشتر بدانید و سپس به تشریح موارد مهم در بیزینس پلن شرکت ها پرداختیم. هلدینگ نگاه آریایی به شما عزیزان پیشنهاد می کند برای نوشتن بیزینس پلن با تیم کارشناسی این شرکت وارد گفتگو شوید تا اطمینان خاطر داشته باشید یک طرح تجاری کاملا حرفه ای را در اختیار داشته باشید. هلدینگ نگاه آریایی به مدیریت جناب آقای اصغر عبدلی توانسته است بهترین خدمات را در مورد مارکتینگ، مشاوره کسب و کار، بازاریابی تلفنی، مارکتینگ پلن و ... را به کاربران خود ارائه دهد.