مشاوره کسب و کار، پلی به سوی موفقیت

اصغر عبدلی

مشاوره کسب و کار، ضامن پیشرفت

برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار و تجارت می بایست با تمامی مِتد روز آشنا بود. مسلما نمی توان انتظار داشت که یک فرد به عنوان مدیر سازمان تمامی تخصص های لازم در دنیا را داشته باشد. اینجا ست که این پرسش پیش می آید برای رسیدن به موفقیت و گسترش تجارت چه باید کرد. افرادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که در قامت یک مشاور ظاهر شده و به یاری مدیران و صاحبان کسب و کار می آیند. این مشاوران به صورت حرفه ای به کار خود می پردازند و با راهکارهایی که ارائه می دهند می توانند بهره وری را برای یک سازمان به ارمغان آورند. مشاور کسب و کار عموما از واژه "مشکل" استفاده نمی کنند. این مشاوران در اکثر مواقع در رابطه با فرصت ها صحبت به میان می آورند و در فکر ارزش آفرینی هستند. انتقادهایی متوجه مشاوران کسب و کار است که کار چندانی انجام نمی دهند و برای یک سیستم، هزینه دارند ولیکن این دیدگاه کاملا اشتباه است زیرا که ایشان این قابلیت را دارند که به یک شرکت تجاری با کارآیی متوسط یاری رسانند تا رونق در کسب و کار خود را تجربه کند. بهره گیری از مشاوره کسب و کار نیاز به تحقیق دارد. مدیران مجموعه های مختلف باید بدانند که مشاوره کسب و کار، ضامن پیشرفت سازمان شان خواهد شد. گستره ای وسیع از وسیعی از مشکلات کسب و کاری وجود دارد، که مشاوران کسب و کار می ‎توانند برای آن راهکار ارائه دهند. انواع مختلف مشاوره کسب و کار در مواجهه با مشکلات، ایده ‎های متفاوتی را عرضه می‎کنند. کارشناسان تیم اصغر عبدلی با سالیان دراز تجربه در زمینه مدیریت کسب و کار، بازاریابی، مارکتینگ، مشاور کسب و کار و ... همگی بر این امر اذعان دارند که مشاوره کسب و کار، پلی به سوی موفقیت سازمان ها ست. با ما همراه باشید تا در رابطه با مشاوره کسب و کار نکاتی مهم را دریافت کنید.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی

دلایل استفاده از مشاوره کسب و کار

در این قسمت از مقاله تلاش داریم تا به شما بگوئیم دلایل استفاده از مشاوره کسب و کار چیست و به چه دلیل می بایست از مشاورین متخصص بهره گیری نمود. هلدینگ نگاه آریایی توانسته است پنج دلیل مهم و اصلی را برای این موضوع پیدا کند که با شما عزیزان به اشتراک خواهد گذاشت.. این دلایل را به صورت مختصر، اینگونه بیان می کنیم:
مدیریت تغییر

مشاوران کسب و کار یکی از اصلی ترین تخصص ها را در زمینه ایجاد تغییرات مثبت و شگرف برای بهره وری در سازمان ها ارائه می کنند. عموما شرکت ها و سازمان هایی که در حال فعالیت هستند برای ایجاد تغییر دچار تشتت آرا شده اختلافاتی ظاره می شود که سبب می شود تا کار تغییرات به خوبی ودرستی صورت نگیرد. اینجا ست که حضور یک مشاور کسب و کار مؤثر خواهد بود و فارغ از جار و جنجال می تواند به مدیرانن راهکارهایی پیشنهاد دهد تا بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. نکته بسیار مهم این است که مشاوران می‎دانند که اغلب در این حوزه نقش یک پوشش سیاسی را دارند، یعنی سرزنش تغییرات ناخوشایندی چون تعدیل نیرو یا اقدامات انجام گرفته در مورد کاستن از هزینه ‎ها متوجه آنها خواهد بود.
بهره گیری از خلاقیت

یکی از خصوصیات فوق العاده مشاوران کسب و کار این است که همواره ایده هایی ناب و تازه را در سر دارند که می تواند به کسب و کار های مختلف رونق ببخشد. مشاوران کسب و کار که خارج از مسائل شرکت بوده اند می توانند با ارائه راهکارهای نوین، بیشترین کمک را به بهره وری کنند. بسیار وقت ها دیده شده است که افرادی که به شرکت بسیار نزدیک هستند، چشم‌اندازی برای وسعت بخشیدن به تصویر برند شرکت متبوع شان در بازار ندارند. در مقابل، مشاوران می‌توانند در رابطه با تفکر خلاقانه در بخش داخلی و تقویت آن در شرکت، دیدگاه‌های ارزشمندی را به میدران و صاحبان کسب و کار ارائه دهند.

کمک فکری
در برخی مواقع دیده شده است که برای رونق بخشیدن به کسب و کار، منابع انسانی و مالی لازم در اختیار مدیران نیست. مشاور کسب و کار در اینجا وارد شده و مثلا ایده ای در رابطه با استخدام نیروهای موقت و پیمانی ارائه می دهد که بسیار مثمر ثمر بوده و از هزینه های شرکت خواهد کاست. در رابطه با منابع مالی نیز می تواند پیشنهاداتی در مورد نحوه اخذ وام یا پیش فروش محصولات به سازمان های دولتی به مدیران ارائه کند که کارساز خواهد بود.
ارائه آموزش

مدیران سازمان ها می توانند با استخدام مشاوران کسب و کار به نیت آموزش و انتقال اطلاعات، از داشته های ایشان به خوبی بهره برداری کنند. مشاوره کسب و کار ذاتا به مانند آموزگاران و اساتید دانشگاه عمل می کنند و با برگزاری یک دوره آموزشی در تمامی زمینه ها، بهترین اطلاعات را به یک شرکت تزریق خواهند کرد. یک مشاور خوب، تئوری و عمل را در هم می‌آمیزد و این همان چیزی است که به شرکت ‌های میانه بازار ارزش زیادی را انتقال می‌دهد.
پیاده سازی روش های خاص

مشاوره کسب و کار فرآیندی است که طی آن تمامی خواسته های مدیران به بهترین شکل انجام خواهد گرفت و راهکارهایی عرضه می گردد تا رونق به ارمغان آید. نکته اینجا ست که مشاوران اغلب متخصصان حوزه مربوطه را رهبری می‎کنند. آنها از تخصص علمی و نظری برخوردارند و در عین حال شرکت‎ها را مستقیما برای ایجاد تغییر در ساز و کار خود رهبری می‌کنند. اگر می‎خواهید در حوزه‎هایی چون آی‌تی و مدیریت از بهترین روش‎ ها استفاده کنید، بهترین منبعی که برای این کار می‌ توانید پیدا کنید مشاوران هستند. چرا می ‏خواهید ریسک کرده و خود به روش اختراع کنید، آن هم وقتی که مشاوران پیش از این توانسته‎ اند بهترین روش‌ها را شناسایی کرده و حتی آن را در مورد چند مشتری هم به اجرا درآورند.


اصغر عبدلی

اصغر عبدلی
سخن پایانی

بهره گیری از مشاوره کسب و کار امروزه در سراسر دنیا به امری بدیهی بدل گشته است و اکثر شرکت و سازمان های تجاری و خدماتی برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود اقدام به استخدام مشاوران کسب و کار می نمایند. مشاوره کسب و کار، پلی به سوی موفقیت می باشد و این مورد کاملا مورد تأیید کارشناسان و متخصصان است. ئر انتهای این مقاله به شما تذکر می دهیم که از مشاوران کسب و کار با تجربه بهره گیری کنید تا بهترین نتایج برای شرکت تان حاصل شود. این نکته را از یاد نبرید که یکی از دلایل که اثبات می کند کسب و کار ها به مشاوره نیاز دارند، این است که همه ی افراد، دانش و توانایی انجام همه ی کار ها را ندارند. بنابراین اگر می خواهید در کسب و کار خود، به موفقیت و رشد کافی برسید، بهتر است از خدمات مشاوره ای بهره بگیرید. همچنین می بایست به این نکته توجه داشت که مشاورین کسب و کار، روند پیشرفت تجاری رو تسریع می کنند. این افراد، به دلیل داشتن تجربیات فراوان که در کار و حرفه خود دارند، راه های رسیدن به موفقیت و پیشرفت را در مسیر کارکنان قرار خواهند داد و ازین طریق با هزینه کمتر و زمان سریع تر، می توانید به موفقیت برسید. تیم مشاوره ی اصغر عبدلی در خدمت شما ست تا تکامی خدمات در راطبه با مدیریت کسب و کار، برندسازی، بازاریابی، مشاوره کسب و کار و ... را با بالاترین کیفیت تقدیم حضور تان نماید.

فرم ثبت درخواست


اصغر عبدلی اصغر عبدلی
اصغر عبدلی