مشاور کسب و کار کیست

اصغر عبدلی

اهمیت حضور مشاور کسب و کار در سازمان ها

بی مقدمه و به صریح ترین شکل ممکن می توان گفت که اگر می خواهید در کسب و کار تان موفق بباشید باید از مشاوره کسب و کار بهره بگیرید. اما سؤال این است که مشاور کسب و کار کیست و چه خدماتی را ارائه می کند؟ این نکته بسیار اهمیت دارد که به استخدام درآرودن فردی به نام مشاور کسب و کار در بهبود عملکرد سازمان و رسیدن به موفقیت کمک شایان توجهی خواهد کرد. کاری که مشاور انجام می دهد این است که به مدیران کسب و کار کمک می کند تا به خوبی از چالش ها گذر کنند و به بهبود عملکر سازمان و افزایش درآمد امیدوار شوند. البته مشاور کسب و کار می بایست از تجربه کافی برخوردار باشد و کارنامه ای قابل قبول در شرکت های قبلی داشته باشد تا بتوان به کار وی اعتماد داشت. هلدینگ نگاهآرایی به مدیریت جناب آقای اصغر عبدلی در خدمت شما ست تا در مشاوره کسب و کار راهکار هایی را ارائه دهد تا در شروع یک حرفه به شما کمک کند. نگاه آریایی می تواند در مورد تمامی مشاغل اینترنتی و آنالوگ بهترین راهکارها را پیشنهاد دهد. کارشناسان نگاه آریایی معتقدند هر اندازه مدیر یک کسب و کار یا صاحب یک تجارت، برای رشد و توسعه شرکت خود سخت کار کند، ممکن است زمانی فرا برسد که به کمک خارجی نیاز باشد. این امر برای بسیاری از مدیران درجه یک در سراسر جهان پیش خواهد آمد. یک مشاور کسب و کار در زمینه های مختلف برنامه ریزی، استراتژی و حل مشکلات با مشتریان همکاری می کند. همچنین یک مشاور کسب و کار می تواند اطلاعات و راهنمایی را برای کمک به مدیران ارشد در بهبود مهارت های تجاری در صنعت منحصر به فرد خود، فراهم کند تا بتوانند مسیر خود را به درستی تعیین کنند. مشاوران کسب و کار برای کمک به سازمان ها در بهبود عملکرد و کارایی شان، مشاوره مدیریت ارائه می دهند. این متخصصان ضمن تجزیه و تحلیل مشاغل و ایجاد راه حل، در عین حال به شرکت ها در رسیدن به اهداف شان کمک می کنند. صاحبان مشاغل باید به اهمیت استخدام مشاورکسب و کار، در صورت نیاز به کمک در مسیر انتخابی خود یا کاتالیزوری برای تغییر در شرکت های خود توجه کنند. امروزه اهمیت حضور مشاور کسب و کار در ساطزمان ها بر هیچ کس پوشیده نیست. با ما همراه باشید تا در این باره نکاتی را متذکر شویم.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی

دلایل استخدام مشاور کسب و کار

بسیاری از صاحبان کسب و کار پس از آزمون و خطاهایی که در کار انجام می دهند بر این امر اذعان می کنند که برای گذار از مشکلاتی ناخواسته که به مرور زمان پیش می آید و اجتناب از بیراه رفتن نیاز است تا با مشاورین حرفه ای به بحث و تبادل نظر بنشینند و راهکار های مختلف برای رسیدن به موفقیت بیشتر را بررسی نمایند. این مدیران با آگاهی کامل نسبت به خدمات مشاوره کسب و کار روی خوش نشان می دهند تا تمامی موانع و چالش های کسب و کار شان را بشناسند. لازم به ذکر است که مشاوره کسب و کار در زمینه ‌های متنوعی همچون سیستم‌سازی، بهینه‌سازی عملکرد، کار تیمی، مدیریت تغییر، افزایش آمار فروش، برقراری ارتباط مؤثر، نحوه صحیح تفویض اختیار، برندینگ و اعتمادسازی به مدیران و صاحبان کسب و کار کمک می‌ کند. دلایل استخدام مشاور کسب و کار را می توان بررسی نمود تا دریافت که اهمیت حضور مشاور کسب و کار در سازمان ها چه میزان است.
به صورت دقیق تر می توان گفت که مشاور کسب و کار به مدیران شرکت ها و سازمان ها کمک می کنند تا تمامی چالش های پیش آمده را به فرصت های طلایی تبدیل کنند. همینطور این مشاوران می توانند با راهنمایی های خود به مدیران کمک می کنند تا کارمندانی مسئولیت پذیر را استخدام و پرورش دهند. با حضور مشاور کسب و کار در یک سیتم می توان امیدوار بود که درک درستی از گروه های هدف به وجود آید و زیرساخت های مناسبی را برای کسب و کار ایجاد نمود. مشار کسب و کار به مدیران گوشزد می کنند که می بایست کاملا به روز باشند و با پیشرفت فناوری های مختلف همگام گردند. یکی دیگر از مزایای حضور مشاور کسب و کار در سیستم این است که مدیران می توانند به شناسایی درست از دارایی ها و سرمایه های پنهان شان اقدام نمایند و ریسک ها و هزینه های شان را تا حد امکان کاهش دهند. حضور این مشاوران سبب می شود تا بازدهی و بهره وری تمامی کارکنان یک شرکت به طرز اعجاب آوری بالاتر رود. مشاور کسب و کار به مدیران کمک می کنند تا مشکلات عدیده ی موجود در سیستم را پیش از حاد شدن و آسیب رساندن شناسایی و نسبت به رفع آن ها برنامه ریزی نمایند. حضور یک مشار در کنار مدیر کسب و کار سبب می شود تا وی اعتماد به نفس بیشتری برای گام نهادن در کارهای جدید داشته باشد.

مشاور کسب و کار به مثابه ناظری دلسوز

خود را در قامت یک مدیر در نظر بگیرید. به این نکته جالب دقت کنید که پاره ای مواقع به عنوان صاحب یک کسب و کار به یک همراه نیاز دارید که صادقانه و بدون ترس از خشم شما یا اخراج شدن اشتباهات تان را به شما گوشزد کند، موفقیت و پیروزی شما را ببیند و تشویق تان کند، به شما انگیزه و اطمینان دهد. شما را تشویق کند تا اقدام کنید. منابعی غنی و پربار در اختیارتان قرار دهد. شبکه ارتباطات شما را گسترده کند. شما را به چالش بکشاند و اجازه ندهد محدودیت ‌هایی که برای خودتان قائل شده‌اید، راه موفقیت شما را سد کنند. وقتی ایده خوبی به ذهنتان خطور کرده و به دنبال تصدیق هستید، به شما بگوید ایده فوق‌العاده‌ای است. یا ایده خوبی است اما باید جوانب امر را با دقت بسنجید چرا که راه دشواری برای رسیدن به هدفت در پیش دارید. در یک کلام، این‌ موارد دقیقاً همان کارهایی هستند که یک مشاور کسب و کار انجام می‌دهد.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی
سخن پایانی

در انتهای این مقاله به مدیران کسب و کار های مختلف گوشزد می کنیم که در انتخاب و استخدام مشاور کسب و کار بسیار دقت کنند. به این نکته توجه کنید که با توجه به نقش بسیار مهم و حساس مشاوره کسب و کار در موفقیت یک کسب و کار باید در انتخاب چنین فردی دقت و وسواس زیادی به خرج دهید. باید با دقت فراوان و با صبر و حوصله تحقیق کنید، نظر مراجعین قبلی را جویا شوید، پروژه‌های پیشین را بررسی کنید و در نهایت فرد شایسته، متخصص و با تجربه را انتخاب کنید. تیم تخصصی نگاه آریایی بر آن است تا بهترین خدمات در زمینه بازاریابی، برند سازی، دیجیتال مارکتینگ، مدیریت کسب و کار، و ... را با بالاترین کیفیت ممکن تقدیم حضور شما عزیزان کند.

فرم ثبت درخواست


اصغر عبدلی اصغر عبدلی
اصغر عبدلی