advertise

بازاریابی تجارت به مصرف کننده یا B۲C

بازاریابی یکی از عواملی است از ابتدای پیدایش تمدن در بین انسان وجود داشته است و از همان ابتدا دارای دو کشل ثابت بوده و با گذر زمان پیشرفته تر شده است ولی پایه و اساس آن ثابت باقی مانده. اولین نوع که در واقع رایج ترین نوع ان نیز می باشد تجارتی است که یک طرف معاله یک تجارت قرار دارد و در طرف دیگر یک یا چند مشتری حقیقی ساده. به این نوع کسب درآمد از ریق بازاریابی را بازاریابی تجارت به مصرف کننده (Business to consumer or business to Customer) می نامند که یه شکل خلاصه B۲Cو یا بازاریابی مصرفی شناخته می شود. در این نوع بازاریابی طرف الو ان یک شرکت تجاری و یا حتی یک کار و کسب کوچک است که نقش تامین کننده کالا و خدمات را دارد و در طرف دوم مصرف کننده که همان خریدار یا مشتری است قرار دارد. روزانه میلیون ها بازاریابی مصرفی صورت می گیرد و هر شخصی چندین مرتبه وارد این بزاریابی ها شده است. در واقع هر خرید و فروش ساده که یکیطرف آن شمتری و طرف دیگر تجارت ارائه دهنده محصولات و خدمات باشد شامل این بازاریابی می شود. چنین موردی شاید در نگاه اول بسیرا ساده و قابل درک به نظر برسد و هر شخصی ان را تجربه کرده باشد ولی از آنجایی که با کلمه بازاریابی درگیر هتسم مطمئنان مسئله نمی تواند به این سادگی ها باشد.

به خاطر همنی است که ما از نام خرید و فروش برای این نوع معاملات استفاده نمیکنیم و نام بازاریابی تجارت به مصرف کننده را هب آن می دهیم. در واقع در این نوع معاملات تحقیقات صورت گرفته است و بر اساس این پژوهش ها فروش به صورت اصولی انجام می شود. همین دیدگاه ساده می تواند تاثیربسزای در روند فروش و ارائهخدمات کار و کسب شما داشته باشد.

اصغر عبدلی

بسیاری از بیزینس های موجود با دست کم گرفتن این نوع بازاریابی متحمل ضرر و زیان شده و به مرور کار و کسب ان ها زا رونق میافتد. زمانی می توان گفت که یک کار و کسب در حوضه بازارابی تجارت به مصرف کننده قوی است که از استراتژی ها، تاکتیک ها و روش های اصولی پیروی کرده باشد. اگر چیزی غیر از این باشد چه عاملی بعث تفاوت یک شرکت تجاری بزرگ بایک مغزاه ساده است؟

در هر دو مورد از لحاظ تئوری در حال فروش محصولات و خدمات خود به مشتری می باشند ولی چرا در یکی شرکت بزرگ و موفق تجاری است و دیگری یک مغازه و یا تجارت ساده و کوچک می باشد؟ می توان گفت که روشها و استراتژی های بازاریابی B۲Cاست که باعث پیشرفت یک شرکت و تجارت به سمت موفقیت می شود. با توجه به مورادی که بیان شد اگر قصد دارید در زمینه فروش محصولات مشتری به موفقیت دست پیدا کنید لازم آن پیروی از اصول و قواعدی که به ماس در انجا درست کار ها کمک می کند می باشد. این اصول و قواعد و استاندار ها در مجموعه کاملیبه اسم بازاریابی تجارت به مشتری یا همانB۲C خلاصه می شود.

مبنای بازایابی تجارت به تجارت و یا B۲B

با وجود اینه وقتی در مورد فروش محصولات به مشتری به میان می آید تمامی ما تصویری از فروشاه ها بزرگ و زنجیره ای معطوف می وشد ولی این بازاریابی تمامی کار و کسب ها را بدون در نظر گرفتن میزان فروش و حجم معاملات ان در بر می گیرد و می تواندی با استفاده درست و اصولی از این بازاریابی به نتیجه مطلوب خود برسید. در حال حاضر با وجود اینترنت حجم عظیمی از معاملات B۲C صورت آنلاین انجام می شود. می توان از این مزیت بزرگ در راستای بهبود فروش خود استفاده کنید و با ستافده از امکانات آن مانند طراحی وب سایت تخصصی به معرفی هرچه بهتر محصول و خدمات خود برپدازید و با استفاده از این امکانات توجه مشتریان و مصرف کنندگان را به خود جلب نمایید.

مجموعه مشاوره اصغر عبدلی یکی از معدود مجموعه هایی است با توجه به سابقه ۲۵ ساله در این زمینه تمامی روش های و عوامل موثر در بازاریابی B۲C را تجربه کرده و بهترین روش ها و اصول و استراتژی ها را می داند و در کنار این مزایا با داشتن کارشناسان زبده و متخصص در این زمنیه می تواند راهنمای بسیاری خوبی برای کار و کشب شما بوده و شما را در این مسیر راهنمایی کند. البته در کنار این موارد خدمات دیگری که مرتبط با بازاریابی تجارت به مصرف کننده می باشد و می تواند تاثیر گذاری ان را چنیدن برابر کند را نیز سعی کرده به بهترین شکل ممکن ارائه دهد. یکی از این خدمات طراحی وب سایت است که در این مقاله به آن اشاره شده است. توضیحات تکلیمیلی در این مورد در مقاله ای مجزا و کامل ذکر شده که شما می توانیدب ا مطالعه آن به جواب تمامی سوال های خود برسید. بنا براین شما می توانید با داشتن تیم قی و متخصصی مانند تیم مشاره اصغر عبدلی در کنار خود و بهره برداری از امکاناتی که در اختیار شما می گذارد و به رونق کسب و کار و خود بپردازید و در کوتاه ترین زمان به موفقیت های عظیمی درست پیدا کنید.