advertise
  • info اصفهان - خیابان میر - کوچه ۲۶ - مجموعه نگاه کویر

زبان بدن دوره کسب و کار

شاید برای شما هم پیش آمده که به این فکر کنید زبان فارسی شما همان زبان شما محسوب شود، ولی کاملا اشتباه فکر می کنید. بیشترین زبانی که با آن صحبت می کنید برای درک مطلب خودتان زبان بدن شما می باشد، در مرتبه اول در صحبت کردن این بدن شما سنت که صحبت هایتان را بازگو می کند. اصولا اولین زبانی که نیاز به یادگیری دارید زبان بدن می باشد، به دلیل توجهات زیادی که به زبان بدن شما می دهد. در تعریف زبان بدن می توان گفت: زبان بدن به مجموعه ی رفتارهای غیرکلامی و فیزیکی اطلاق می شود که در آن فرد بدون صحبت کردن قادر به انتقال پیام و برقراری ارتباط با دیگران است. زبان بدن مجموعه روش های غیرکلامی است که ما با آن نظرات و احساسات واقعی خود با انواع روش ها آن را نشان می دهیم. از جمله این روش ها می توان به روش هایی مانند طرز نشستن یا ایستادن، حالت چهره یا نوع تکان دادن سر و دست ها همگی از این قبیل هستند نام برد. البته لحن حرف زدن و تُن صدا هم بخشی از این زبان است.

شما می توانید از زبان بدن برای ایجاد حس اطمینان استفاده کنید. این امر خصوصا در زندگی شغلی و اجتماعی دارای اهمیت بالایی است. اصغر عبدلی با ارائه مشاوره کسب و کار خود توانسه توجه تمامی مشتریان خود را جلب کند. یکی از دوره های کسب و کار اصغر عبدلی زبان بدن می باشد که در این مقاله با انواع روش ها آشنا می شوید در صورت لزوم می توانید با درخواست مشاوره از مشاوره های اصغر عبدلی کمال استفاده را ببرید. در ادامه با ۵ روش به صورتی موثر ارتباط شما و مخاطب را بهبود می دهد اشاره شده است:

مراحل زبان بدن

ارتباط رابطه چشمی

سعی کنید زیاد به زمین، میز و برگه های روی آن خیره نمانید.
 برای اینکه به چشم طرف مقابل خیره نباشید چشمانتان را بین دو چشم او بچرخانید و هر ۱۰، ۱۵ ثانیه،
چشم دیگرش را ببینید.

داشتن اعتماد به نفس و مستحکم بودن

نشان می دهد که شخصیت مقتدری دارید و اصولا چنین شخصیت هایی بسیار قابل احترام هستند، پس در ذهن طرف مقابل شخص قابل احترام و قابل اعتمادی به نظر می رسید.

دستان خود را باز و آزاد بگذارید

دست ها در زبان کلامی از نکات مهم در ارتباط می باشد. به طور مثال مشت کردن دست ها یا دست به سینه شدن دافعه شدیدی در ذهن طرف مقابل ایجاد می کند. 

صورتتان را لمس نکنید

 اشخاص زمانی به طور مداوم صورت خود را لمس می کنند که در حال دروغ گفتن باشند!
برای ایجاد حس اعتماد در مخاطب بهتر است از لمس کردن صورت خود هنگام صحبت کردن خودداری کنید.

سرتان را بالا نگه دارید؛

از دیگر مراحل که باید آن توجه داشته باشید طرز قرار گرفتن سر می باشد. سعی کنید سر خود را بالا نگه دارید به این ترتیب قدرتمند، مسلط و قابل اعتماد دیده می شوید.

در قسمت بالا چند روش از راه حل هایی که باید برای زبان بدن استفاده کنیم آشنا شدید. همانطور که می دانید زبان بدن از مهمترین نکات و ویژگی می باشد که در وحله اول با آن مواجه می شوید و باید به گونه ای رعایت کنید که طرف مقابل شما به راحتی با شما ارتباط برقرار کند. زبان بدن ویژگی ها و خصوصیاتی دارد که معمولا بدون تفاوت برای تمام افراد صادق است. سرنخ ها و علایم زبان بدن را می توانیم به صورت عمدی مانند: مثل چشمک زدن به کار ببریم. مخاطب ما هم می تواند به صورت عمدی این نشانه ها را دریافت کند یا آن ها را نادیده بگیرد عمتدتا بیشترین علایم زبان بدن  هم به صورت غیرعمدی آشکار می شوند. اصغر عبدلی سعی کرده در مشاوره ای که اجرا می کند بهترین نکات را به شما آموزش بدهد تا بهترین ها را برای ارتباط زبان بدنی خود ایجاد کنید، با ثبت درخواست می توانید از این روش های مشاوره کسب و کار اصغر عبدلی بهره ببرید. زبان بدن در مردان و زنان متفاوت می باشد، در ادامه در مورد این دسته ها توضیح خواهم داد:

زبان بدن زنان

با توجه به اینکه خانم ها احساساتی تر هستند زبان بدن زنان نیز می تواند موضوعی گسترده تر از زبان بدن مردان باشد. در واقع زبان بدن در شرایطی که شخص در حالت عادی قرار دارد نمی تواند مستند باشد. اما هر قدر احساسات و حالات مختلف روحی و روانی متفاوتی با شرایط عادی فرد اتفاق بیافتد رفتارها و حالات بدنی فرد می تواند نشانه ای قابل مستند از درون آن باشد.

زبان بدن مردان 

معمولا زبان بدن مردان و زنان شبیه به هم است اما قاعدتا یکسری تفاوت ها دارد. باید توجه داشت در مواردی که جنسیت مطرح است این موضوع می تواند مورد توجه قرار گیرد اما در حالات دیگر رفتارهای بدنی مردان و زنان شبیه همدیگر است. اصولا مردان عواطف خود را زیاد به نمایش نمیگذارند به همین دلیل است که زیاد از زبان خود استفاده نمیکنند. حرکت بدن مردان کمتر از زنان می باشد ولی اصولا مردان از ارتباط کلامی قوی تری می توانند استفاده کنند. 

مشاوره زبان بدن اصغر عبدلی

برای داشتن بهترین کسب و کار نیاز به یک مشاوره خوب برای ادامه هر کاری لازم و ضروری می باشد. اما باید توجه داشته باشید که باید مشاوره ای را انتخاب کنید علاوه بر نشان دادن راه چگونگی بیان کردن مسئله برای خودتان و پرسنلی که اداره می کنید تاثیر داشته باشد. مشاوره برای کسب و کاری که انتخاب می کند با تاثیرات فراوانی بر روی روند کاری و رابطه ای که با مشتری دارید کاملا مشهود باشد. در این خصوص از جمله بهترین مشاوران کسب و کار که با تدریس های دوره های به طور همزمان و به جا انجام می دهد، اصغر عبدلی را نام برد. برای اینکه بتوانید در روند کار خود بهترین باشید و نتیجه کارتان را کمتر زمان به دست بیاورید با پر کردن فرم زیر پل ارتباطی بین شما و اصغر عبدلی می باشد که می توانید از نکاتی برای شما ارئه می دهد بهره مند شوید.

فرم ثبت درخواست


اصغر عبدلی اصغر عبدلی
اصغر عبدلی