advertise
  • info اصفهان - خیابان میر - کوچه ۲۶ - مجموعه نگاه کویر
اصغر عبدلی
اصغر عبدلی

کسب و کار اینترنتی

از دیگر کسب و کاری که امروزه به صورت همگانی قابل استفاده می باشد کسب و کار اینترنتی می توان نام برد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی کارهای انینترنتی روانه بازار شده اند و درآمد های خوبی را هم کسب کرده اند. اگر شما هم به نوع کسب و کار علاقه مند شده اید باید نکاتی را بدانید و کسب کنید. ابتدا باید در مورد شغل و حرفه ای که دارید تحقیق و پژوهش کنید.  برای شروع توصیه می‌کنیم با خواندن مطالب آشنایی با انواع کسب و کار اینترنتی و سپس روش‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی دید خوبی نسبت به کسب و کار اینترنتی بدست بیاورید. برای راه اندازی کسب و کارتان حداقل یک سیستم یا گوشی متصل به اینترنت نیاز دارید اما فقط با راه اندازی کسب و کار، به درآمد نخواهید رسید، بلکه برای موفقیت و به درآمد رسیدن باید مطالعه کنید، با دقت و حساسیت تصمیم بگیرید، رقبای خودتان را بشناسید و فقط به فکر پول نباشید. حتی زمانیکه موفق شدید باید به نوع روندی که از ابتدا طی می کردید ادامه دهید تا همیشه در اوج و موفق باشید. 

ابتدا قبل از همه‌چیز بهتر است یک تعریف صحیح و شفاف از کسب و کار اینترنتی بدانید: کسب‌ و کار اینترنتی ارائه خدمات و محصولات از طریق اینترنت به مشتریان و جامعه هدف می باشد. این خدمات و محصولات می‌تواند هرچیزی باشد، محصولات و خدماتی که بصورت مجازی ارائه می‌شود مانند خدمات طراحی و راه‌اندازی سایت، کدنویسی، گرافیک، تایپ و مقاله‌نویسی، فروش فایل‌ها و اطلاعات، آموزش آنلاین، وبینار، محتوای تصویری و ویدئویی و سایر موارد. بنابراین کسب و کار اینترنتی شامل طیف بسیاری گسترده‌ای از کسب‌ و کارهاست و زیر دسته‌های فراوان دارد. شما می توانید از طریق کسب و کار اینترنتی برای ایجاد یک درآمد و آینده ای درخشان استفاده کنید، این امر خصوصا در زندگی شغلی و اجتماعی دارای اهمیت بالایی است. اصغر عبدلی با ارائه مشاوره کسب و کار خود توانسه توجه تمامی مشتریان خود را جلب کند، یکی از دوره های کسب و کار اصغر عبدلی آموزش کسب و کار اینترنتی می باشد که در این مقاله با انواع روش ها آشنا می شوید در صورت لزوم می توانید با درخواست مشاوره از مشاوره های اصغر عبدلی کمال استفاده را ببرید. در ادامه با ۷ قدم راه‌اندازی و کسب درآمد از کسب و کار اینترنتی به صورتی موثر که باعث ارتباط شما و مخاطب را ایجاد می شود را اشاره کرد:

۷ قدم برای کسب و کار

نیاز هایی را که دارید بدانید و هدفتان را مشخص کنید

بیشتر افرادی که قصد دارند به تازگی کسب و کار اینترنتی را شروع کنند، این اشتباه را مرتکب می‌شوند که ابتدا به دنبال یک محصول می‌گردند تا سپس بازاری برای فروش آن پیدا کنند.

برای افزایش احتمال موفقیت شما، باید ابتدا بازار را پیدا کنید، سپس به دنبال محصول یا خدمات مناسب برای فروش به آن بازار باشید.

طراحی و راه اندازی سایت

پس از اینکه یک بازار یافتید و محصول و خدمات را برای فروش آماده کردید، اکنون باید یک سایت برای کسب‌وکار اینترنتی‌تان راه‌اندازی کنید. نیازی نیست یک سایت با گرافیک سنگین و هزاران عنصر داشته باشید، زیرا شما فقط کمتر از ۵ ثانیه مهلت دارید نظر مخاطب را به سایت‌تان جلب کنید وگرنه آنها برای همیشه سایت را ترک خواهند کرد. پس سایتی ساده ولی در عین حال کاربردی راه اندازی کنید.

تولید محتوا چشم گیر

باید توجه داشته باشید که محتوایی که تولید می کنید برطرف کردن نیاز های مشتری یا خواننده باشد، باید به گونه ای رفتار کنید که مانند یک متخصص که در کسب و کار خود دارای اعتبار می باشد. سعی کنید در هر متنی که یا توضیحی که می دهید مخاطبانتان را به ایمیل خود وصل کنید تا با شما در رابطه باشند و به گونه ای با آن ها ارتباط برقرار کنید که به مشتری تبدیل شوند. با این نکات می توانید درآمدتان را افزایش دهید. 

استفاده از موتور های جست و جو

در این نوع تبلیغات، شما فقط به ازای هر کلیک روی تبلیغ‌تان، مبلغ را پرداخت می‌کنید. با استفاده از این نوع تبلیغات به راحتی می‌توانید بازدیدکنندگان را به سایتی که به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید جلب کنید. اینکار نسبت به اینکه منتظر بمانید تا بازدیدکنندگان بطور طبیعی از موتورهای جستجو به سایت شما بیایند تبلیغات شما فورا در بالای نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که کلمات کلیدی مختلف را تست کنید. 

روی ایده خود تحقیق کنید

عجله کردن در کارآفرینی برخلاف تصور نه تنها موجب پیش‌روی نمی‌شود که پس‌رفت را به دنبال خواهد داشت. در زمانی اول بودن به موفقیت و سودآوری کمک می‌کرد اما در عصری که مخاطب توجه بیشتری به کیفیت محصولات و خدمات می‌دهد، این ویژگی به خصوص برای کسب و کارهای کوچک چندان موثر نیست.

سازماندهی گروه حاضر در کسب و کار

با رشد کسب و کار و افزایش تعداد کارمندان، علاوه بر نیروی کاری مستقیم، به افراد مشاور، ناظر و راهنما برای پیش‌روی بدون مشکل نیاز خواهید داشت. وکیل، حسابدار مالیاتی، مسئول بیمه و دیگر موارد نظارتی را فراموش نکنید. با توجه به هزینه‌های بالا استخدام این افراد، استفاده از دستیار مجازی و از راه‌ دور می‌تواند برای مدتی به صرفه‌جویی در منابع مالی کمک کند.

توجه به اقدامات قانونی و حقوقی

همان طور که می‌دانید، به مرور، توجه عمومی به شما بیشتر شده و با حضور اجتماعی، مسئولیت‌های قانونی و حقوقی نیز اهمیت پیدا می‌کنند. توجه به قوانین تنها محدود به خروج از عرف قانون نیست، بلکه برای آشنایی با چارچوب‌های اجتماعی و حضور در جامعه باید با قوانین آشنا شده و اقدامات حقوقی باید صورت بگیرد.

اصغر عبدلی

سوالی که برای شروع کسب و کار اینترنتی باید از خودتان بپرسید:

- چرا می‌خواهید یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنید؟
- آیا برای راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی، ایده‌ای در ذهن دارید؟
- چه تجربه یا مهارت‌هایی دارید؟
- به یادگیری مطالب جدید چقدر علاقه نشان می‌دهید؟
-  چقدر بازار هدف خود را می‌شناسید؟
-  چقدر تحمل شکست خوردن را دارید؟

حرف های پایانی همراه با اصغر عبدلی

قبل از ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی از خودتان بپرسید، آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است؟ مانند نمونه سوالات بالا سعی کنید از خود بپرسید و جواب های سوالتان را بسنجید ببینید واقعا آمادگی شروع یک کسب وکار اینترنتی را دارید یا خیر؟ راه اندازی کسب و کار اینترنتی کار سختی نیست، اما کسب درآمد از اینترنت و ماندگاری کسب و کار اینترنتی شما نیازمند کسب مهارت‌های بازاریابی اینترنتی است. سعی کنید مهارت‌های کارآفرینی خود را افزایش دهید، کارآفرین واقعی فردی است که در هر جای دنیا با دست‌خالی و فقط با مهارت‌هایی که دارد می‌تواند یک ایده خلق کند، و همان ایده را به یک استارت‌آپ پولساز تبدیل کند. پیشنهاد می‌کنم همین حالا جلسه اول دوره آنلاین کسب و کار اینترنتی را با اصغر عبدلی ببینید، در مشاوره ای که اجرا می کند بهترین نکات را به شما آموزش می دهد تا بهترین ها را برای کسب و کار خود ایجاد کنید، با ثبت درخواست می توانید از این روش های مشاوره کسب و کار اصغر عبدلی بهره ببرید و کسب و کار های اینترنتی دلخواه خود را با قدم های استوار بردارید و به اوج کار خود برسید. 

فرم ثبت درخواست


اصغر عبدلی اصغر عبدلی
اصغر عبدلی