advertise
  • info اصفهان - خیابان میر - کوچه ۲۶ - مجموعه نگاه کویر
اصغر عبدلی

ارتباط با مشتری

برای اینکه کسب و کار خوبی داشته باشیم و تا سال ها کسب و کار خودمون را پا برجا نگه داریم از نکات مهمی که می  توانیم اینکار را انجام دهیم ارتباط درست با مشتری می باشد. اما سوالی که در ذهن همه شکل می گیره اینکه با مشتری چگونه ارتباط برقرار کنیم که از ما رنجیده نشه و یا فکر های دیگه بکنه؟ در این مقاله با راه و روش هایی که باید در ارتباط با مشتری لازمه که بدونیم گفته شده. اصغر عبدلی از جمله مشاوران کسب و کار می باشد که در کار و حرفه ای که دارد نمونه می باشد و با استفاده از تجربیات و دانش اون می تونید بهترین ها را در کسب و کار خودتان به وجود بیارید. 

برای داشتن مشتری های همیشگی باید به نکاتی از جمله جذب مشتری، حفظ مشتری توجه داشته باشیم. 
. جذب مشتری: باید به گونه ای باشد که مشتری را در تمام محصولات و شرکت هایی که وجود دارند قانع کرد که به سمت شما بیایند و انتخاب مشتری باشید. 
. حفظ مشتری: از دشوار ترین مراحل می توان به این نکته توجه کرد، باید محصول و شرکت شما به گونه ای باشد که مشتری به سمت بازگردد و از کارکرد خود پیشمان نباشد و رضایت کامل را داشته باشد. 
برای پیشرفت کسب و کار خود می توانید از طریق لینک زیر با اصغر عبدلی از بهترین مشاوران با تجریه استراژی در ارتباط با مشتری را تقویت کنید.

انواع شیوه های ارتباط با مشتری

در ارتباط با مشتری راه های بسیار فراوانی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. ابتدا باید بسنجید که چه شرکتی دارید و چه جنبه هایی از ارتباط با مشتری را در ذهن دارید، در این زمینه باید با کمک مشاورین خود در این مورد بپردازید. اصغر عبدلی با ارائه مشاوره کسب و کار تمامی راه های ارتباط با مشتری را با شما در میان می گذارد و به شما آموزش می دهد. در ادامه با چند نمونه از ارتباط با مشتری را می خوانید. 

کمک شخصی
یکی دیگر از ارتباط مشتری که می توان نام برد کمک شخصی می باشد، شما می توانید خود را نماینده ای ویژه در برابر یک مشتری بدانید و به گونه ای خاص باشید. از جمله عمیق ترین و صمیمانه ترین رابطه را می توان کمک شخصی دانست، که مدت زمان زیادی نیاز دارد و در دوره طولانی مدت ایجاد می شود. به طور مثال می توان رفتار کارکنان بانک با مشتریان می توان ذکر کرد که همانند یک کارفرما به مشتریان خود اهمیت می دهند.

انجمن ها
با رشد فرهنگ های اجتماعی و فضاهای مجازی ، شرکت های زیادی برای مشتریان خود انجمن هایی را ایجاد کردند. برای ثبت نظرات مشتریان، ارتباطی میان اعضا انجمن ها و چشم انداز هایی که روی مشتریان می توان دید ساخت این انجمن ها بسیار موثر بوده است. در این انجمن ها هم نظرات مشتریان قابل مشاهده می باشد و هم مشتریانی که می خواهند وارد این عرصه بشوند خرید یا استخدام شوند با نظریات بقیه آشنا خواهند شد. 

مشارکت ها
اغلب شرکت ها در حال پشت سر گذاشتن پل های ارتباطی گذشته می باشند، و از مشتریان خود می خواهند که برای آن ها ارزش بگذارند. این مشارکت ها تاثیر راوانی در ارتباط بین مشتریان می باشد و به گونه ای برای نظرات آن ها ارزش قائل خواهند بود. برای مثال اگر محصولی باشد دیدگاه مشتریان را ثبت می کنند تا مشتریان امکان خرید محصول را فراهم می آوردند. گاهی از شرکت ها محصولات خود را با استفاده از نظرات خلق می کنند. 

اصغر عبدلی

چگونگی رابطه با مشتری

همانطور که مطالعه کردید تاثیرات ارتباط با مشتری بر روی شرکت ها و محصولاتی که به فروش می رسانید رابطه مستقیم دارد. شرکت هایی که برای مدیریت ارتباط با مشتریان خود برنامه ریزی می کنند، در حفظ و نگهداری مشتری موفق تر خواهند بود. مطالعات نشان می دهند که ۶۱ درصد مشتریان اگر تجربه خوبی از خرید خود نداشته باشد دیگر سراغ آن برند نمی روند. این آمارها ثابت می کنند که برای مشتریان اهمیت دارد شما چقدر به نظرات آنها اهمیت می دهید و چقدر برقراری ارتباط با آنها برایشان مهم است. جلب نظر مشتری و رضایت او، از نظر مالی برای شما سودآور است. حفظ چند درصد از مشتریان می تواند بر روی سود شما تاثیرات زیادی بگذارد و باعث افزایش سود می شود. برای اینکه بدانید چگونه از این نوع ترفند ها استفاده کنید و مشتری خود متقاعد کنید نیاز به یک مشاوره کسب و کار دارید. اصغر عبدلی از جمله این مشاوره کسب و کار ها می باشد که مسیر زندگی و کاری شما را تغییر بدهد، اصغر عبدلی در کار خود با تجربه های چندین ساله توانسته بهترین مشاوره ها را در خدمت شما عزیزان قرار بدهد. اگر می خواهید همیشه در اوج باشید و به بهترین ها دست یابید با ثبت درخواست زیر به اوج خود دست یابید. 

فرم ثبت درخواست


اصغر عبدلی اصغر عبدلی
اصغر عبدلی