ضرورت بهره گیری از مشاور کسب و کار

اصغر عبدلی

چرا مشاوره کسب و کار ضروری است

راه اندازی کسب و کار از یک جهت و گسترده کردن آن از جمله مواردی ست که همواره دهن جوانان تازه کار و مدیران باتجربه را به خود مشغول کرده است. مسلما نحوه راه اندازی کسب و کار موفق از نمونه چالش هایی ست که جوانان را در سراسر دنیا درگیر می کند. رؤیای راه اندازی کسب و کار بسیار وسوسه انگیز می باشد ولیکن دلیل برای موفقیت نخواهد بود. چه بسیار کسب و کار هایی بوده اند که پس از مدتی فعالیت کردن به راحتی از بین رفته اند و ضرر و زیان فراوانی را متوجه عاملان آن کرده اند. طاقت فرسا بودن مسیر راه اندازی استارت‌آپ برای کسانی که به این وادی ورود کرده اند کاملا واضح و مبرهن است. کوچکترین اشتباه در تصمیم گیری می تواند به راحتی و در کمترین زمان ممکن یک کسب و کار جدید و حتی قدیمی را به مرزهای نابودی بکشاند و تلاش های یک گروه را از بین ببرد. تمامی کسب و کار ها در طول مسیر فعالیت نیاز به احیاء دارند. کسب و کارهای موفق و با درآمد زایی بالا نیز از این امر مستثنی نیستند و برای برطرف کردن مشکلات و گذار از موانع نیاز به مشورت گرفتن از افراد متخصص دارند. بهره گیری از مشاوره کسب و کار راهی ست تا بتوان علاوه بر بالا بردن بهره وری تیم یا سازمان، درآمدزایی را نیز تضمبن نمود. دریافت مشاوره کسب در ابتدای کار یا در میانه راه سبب می گردد تا مسیر پیش رو کاملا روشن شود و زمانی که چالشی به وجود آمد بتوان امید.ار بود ار آن گذر کرد. سؤال اینجاست که چرا مشاوره کسب و کار ضروری است و ضرورت بهره گیری از مشاوره کسب و کار چیست؟ اگر به دنبال رسیدن به پاسخ به این پرسش ها هستید با تیم نگاه آریایی همراه باشید تا علاوه بر مرتفع شدن این امر، راهکارهایی را نیز برای بهره وری سازمان خود بدست آورید.

اصغر عبدلی

اصغر عبدلی

با توجه به سرعت بسیار زیاد پیشرفت تکنولوژی چنانچه صاحبان و مدیران کسب و کار ها نتوانند خود را با پیشرفت های دنیا همگام کنند به طور قطع شکست را تجربه خواهند کرد. مشاور کسب و کار به این دلیل که از بیرون شاهد فعالیت های یک سازمان است به خوبی می تواند به تجزیه و تحلیل اتفاقات بپردازد و راهکارهایی را ارائه دهد تا به روز شدن سازمان مربوطه را تضمبن کند. فردی که مشاوره کسب و کار را انجام می دهد می تواند با ارئه دادن اواع راهکار های نوین، یکسازمان را با علم روز آشناتر کند تا بهره وری را تجربه کنند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شرایط راه اندازی و ادامه دادن کسب و کار بسیار خطرناک و دارای ریسک بسیار بالا ست. اگر نتوان به درستی از بازار و رقبا پیشی گرفت، پروسه پیشرفت کسب و کار با شکست مواجه خواهد شد. مسلما برخی افراد بر این باورند که بدون بهره گیری از مشاوره کسب و کار نیز می توان موفق بود. البته این مطلب دور از ذهن نیست ولی ریسک بسیار بالایی را می بایست داشت. به هر صورت ممکن با پیشرفت و گسترش یک کسب و کار نیز می توان در نظر داشت که نیاز به مشورت گرفتن، لازم است. هیچ فردی در دنیا وجود ندارد که در تمامی زمینه ها متخصص باشد، پس می بایست از مشاوره کسب و کار استفاده کرد. مشاوره کسب و کار بستری را فراهم می آورد تا مدیران بتوانند موفقیت بیشتری را تجربه نمایند. در پاسخ به پرسش چرا مشاوره کسب و کار ضروری است می توان گفت که کارشناسان و متخصصین مشاوره کسب و کار، با استفاده از دانش و اطلاعاتی که از تجارت و بازار دارند و همچنین تجربیاتی که در سال های متمادی کسب کرده اند، قطعا می توانند راهنمایان خوب و مناسبی برای کسب و کار شما باشند.


راهنمایی هایی که مشاوره کسب و کار ارائه می دهد عبارتند از:
_ مشخص کردن استراتژی هایی که می تواند بازار را به نفع کسب و کار مورد نظر جذب کند.
_ راه های بازاریابی و مارکتینگ را مشخص می کند.
_ ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی برای افزایش درآمد سازمان.
_ راه های اعتبار بخشیدن به برند و برندسازی را مشخص می کند.
_ ارائه راهکارهای مناسب برای عرضه خدمات مورد نظر مشتریان به بهترین شکل ممکن.
_ ارائه راهکارهایی برای کاهش هزینه های جاری.
_ مشخص کردن مکان های مناسب برای تبلیغات سازمان یا کسب و کار.
_ بررسی گروه های هدف و تلاش برای وفادارسازی مشتریان.
_ ارائه تمامی راهکارهای به روز برای ورود به دنیای دیجیتال و شبکه های اجتماعی.
_ راهکارهایی برای پیشی گرفتن از سایر رقبا.

اصغر عبدلی
اصغر عبدلی

مزایای مشاوره کسب و کار

مسلما انتخاب یک فرد برای اینکه به عنوام مشاور کسب و کار در یک شرکت مشغول به فعالیت شود نیازمند بررسی های فراوانی ست. این کار به نوبه خود امری مهم و در عین حال، دشوار است. ولیکن مزایای مشاوره کسب و کار به صورتی ست که ارزش صرف کردن زمان و هزینه را دارد. مزایای مشاوره کسب و کار از نظر کارشناسان هلدینگ نگاه آریایی به این صورت است:
پیدا کردن دیدگاه بیرونی نسبت به کسب و کار

بسیاری اوقات دیده شده است که مدیرانی با سابقه توان دیدن و درک مشکلات موجود در سازمان شان را ندارند. دلیل این امر مربوط می شود به چشم پوشی از اموری که در آِنده توان ضربه زدن به سیستم را دارند و یا اینکه به واسطه حضور مکرر و دائم این مدیران در سازمان متنوع شان، مشکلات به امری عادی و بدیهی بدل شده است. مشاور کسب وکار به عنوان یک شخص ثالث خنثی عمل کرده که می تواند دیدگاه بیرونی به شرکت در مورد آنچه یک مدیر باتجربه اشتباه انجام می دهد و جایی که می تواند پیشرفت کنید ارائه دهد. با یک چشم تازه، مشاوران تجاری می توانند به سرعت چالش هایی را که ممکن است یک شرکت را عقب نگه دارد، تشخیص دهند. این کار می تواند منجر به تغییرات اساسی شود که ممکن است سود بالایی برای یک شرکت داشته باشد.
استفاده کردن از منابع با ارزش

مدیران کسب و کار ها عموما با کمبود وقت برای رسیدگی امور، به دلیل مشغله های فراوانی که دارند مواجه می شوند. با حضور یک مشاور کسب و کار تجاری در کنار مدیران سازمان ها می توان امیدوار بود که بهره گیری از منابع مختلف، بیشتر صورت پذیرد. هدف اصلی مشاور کسب و کار، کمک کردن به مدیران برای کارآمد شدن سیستم و سازمان شان است. برای رسیدن به مقصود است که این مشاوران با استفاده از ابزارهایی خاص، به ارزیابی شیوه های مختلف تجاری مبادرت می ورزند.
دریافت مهارت های جدید کسب و کار

هر چه که یک مدیر، توانمند و با تجربه باشد باز هم نمی تواند ادعا کند که در تمامی امور متخصص است. آنچه که حضور یک مشاور کسب و کار را بسیار مفید می کند این است که ایشان در استراتژی ها، روندها و روش های تجاری تخصص دارد و به مدیران سازمان ها این امکان را می دهد تا در حالی که کارهایی را که موثر می داند انجام می دهد، روی کار خود نیز تمرکز نمایند. برای اعمال تغییرات جدید، این مهارت ها بسیار مفید خواهند بود. در طولانی مدت نیز می توان گفت که این مهارت ها مفید می باشند زیرا که کارمندان شرکت و یا سازمان به بهره وری کامل می رسند و می توانند به خوبی به پیشرفت سازمان مربوطه کمک نمایند.


سخن پایانی

در پایان این مقاله مجددا بر ضرورت حضور مشاور کسب و کار در یک سازمان تأکید کرده و بیان می کنیم که چنانچه در پی افزایش بهره وری در سازمان خود هستید حتما از مشاوره کسب و کار که توسط افراد خبره ارائه می شود بهره گیری کنید. تیم تخصصی هلدینگ نگاه ایرانی در خدمت شما ست تا هر آنچه برای ارتقاء کسب و کار تان نیاز دارید را به صورت پکیج کامل در اختیار تان قرار دهند.

اصغر عبدلی

فرم ثبت درخواست


اصغر عبدلی اصغر عبدلی
اصغر عبدلی